Polyuretanové podlahy jsou skvělým řešením pro rodinné domy, garážová stání i parkovací domy. Na rozdíl od epoxidových podlah jsou pružné a dobře překonávají drobné trhliny v podkladu. Realizujeme pokládku polyuretanových podlah s hladkým i protiskluzovým povrchem v široké paletě RAL odstínů.

Hlavní výhody polyuretanových podlah

Rychlá a jednoduchá pokládka polyuretanových podlah ji učinila jednu z nejoblíbenějších podlah nejen mezi stavebníky, ale také investory. Design finální vrstvy je vždy unikátní, který budete mít pouze vy u sebe doma.

Primární výhodou polyuretanových podlah je bodové zatížení tohoto materiálu, které se perfektně hodí do rodinných domů. Není tedy potřeba používat epoxid. Polyuretanový povrch je velmi příjemný na dotek a velmi dobře vodí teplo. Stejně jako ostatní lité podlahy jsou i polyuretanové podlahy beze spár.

Kde doporučujeme využití polyuretanové podlahy

Polyuretanové podlahy naši podlaháři používají jako finální vrstvu podlahy. V závislosti na podmínkách může být její tloušťka pouhých několik milimetrů. Polyuretanové podlahy jsou pružné a dokážou si hravě poradit i s prasklinami v podkladovém betonu. Dobrá vodivost tepla je ideálním řešením pro podlahové topení. Tato kombinace je bezproblémová a vždy ji našim klientům rádi doporučujeme. Ideálním řešením je pak položení do koupelen a kuchyní, kde naplno využijete všech výhod povrchu beze spár.

Odolnost polyuretanové podlahy

Polyuretanové podlahy velmi dobře odolávají chemikáliím, koncentrovaným kyselinám, rozpouštědlům a zásadám. Tvrdost podlahy a pružnost zajistí dlouholetou trvanlivost. Ta je však podmíněna profesionální pokládkou. Při dodržení všech postupů během pokládky polyuretanové podlahy může být její životnost vyšší, než u klasické dlažby či dřevěné podlahy.

Profesionální pokládka polyuretanové podlahy

Aplikace polyuretanové podlahy vyžaduje znalosti tohoto materiálu a přesnost při dodržení pracovních postupů. Znalosti našich podlahářů dokážou vlastnosti polyuretanové podlahy zhodnotit. Například dokážeme prodloužit dobu zpracování i změnit čas zrání materiálu. Při aplikaci polyuretanové podlahy se uvolňují izokyanáty, které plní funkci tvrdidla a mají nepříznivý vliv na lidský organismus. Proto je nutné při pokládce tohoto druhu podlahy používat ochranné prostředky.

Máte zájem o nezávaznou konzultaci či návštěvu technika?

Jak probíhá pokládka polyuretanové podlahy

1. Polyuretanové podlahy jsou aplikovány na rovný a čistý povrch. Ideální podklad je beton či cement. Před aplikací náš technik zhodnotí stav podkladu, případně navrhne rozsah a postup úprav podkladu.

2. Polyuretanové podlahy obsahují vícesložkové systémy na bázi syntetických pryskyřic, obsahující sypkou složku probarveného, nebo přírodního křemičitého písku a syntetické pojivo. Hrubost se může podle zvoleného materiálu lišit. Tyto dvě složky je nutné před aplikací důkladně smísit speciální technikou.

3. Tloušťka polyuretanové podlahy se stanuje podle předpokládaného zatížení. Obvykle začínáme o síle 0,15 mm. Zátěžové podlahy s požadavkem na dlouhou životnost lze aplikovat tloušťku až 15 mm.

Polyuretanové podlahy nepokládejte svépomocí

Aplikaci polyuretanové podlahy nedoporučujeme aplikovat svépomocí. Obraťte se na naše profesionální podlaháře, kteří vám zajistí perfektní vizuální výsledek i odborně provedenou práci. S pokládkou polyuretanové podlahy máme bohaté zkušenosti. Svou práci vykonáváme s maximální pečlivostí a v nejvyšší možné kvalitě. Nevíte si rady, zda jsou polyuretanové podlahy vhodné pro váš typ projektu? Poradíme vám!

Výhody spolupráce s námi

Špičková kvalita práce
Špičková kvalita práce
Návštěva technika zdarma
Návštěva technika zdarma
Položková kalkulace zdarma
Položková kalkulace zdarma
Práce s certifikovanými materiály
Práce s certifikovanými materiály