Lité podlahy se dříve používaly zejména v komerčních a průmyslových budovách. Vzhledem k aktuálním designovým trendům, kladenému důrazu na bezúdržbu materiálu a originálnímu vzhledu, se stále častěji objevují i u rodinných domů. Realizujeme pokládku litých stěrek v rodinných domech i komerčních prostorech.

Výhody litých stěrek

Lité podlahy vynikají vysokou tvrdostí. Díky naprosto rovnému povrchu beze spár se navíc snadno udržují. Finální povrch lité podlahy je vysoce hygienický, antialergenní a bezprašný. Naši podlaháři doporučují tento typ podlah do rodinných domů, především díky snadné údržbě a nadčasovému modernímu vzhledu, který vám vytvoříme na míru. Další výhodou lité podlahy je krátká doba realizace. Podlaha je pochozí po 24 hodinách a plné zatížení je možné provést už za tři dny od pokládky.

Moderní vzhled litých podlah předčí vaše očekávání

Lité podlahy dodají modernímu i klasickému interiéru zcela nový vzhled. Dejte svému bydlení šmrnc exkluzivity a originality. Podobně, jako je tomu u přírodních materiálů, i lité podlahy jsou vždy originální. Získejte kus jedinečnosti pro váš dům či byt. Vybrat si můžete jakoukoliv barvu ze vzorníku barev RAL. Tyto barvy lze namíchat do vámi požadovaného odstínu. Jinou možností je pak personalizace vaší lité podlahy s možností kresby abstraktních obrazů pomocí jiné barvy, či zalití vámi vybrané tapety, loga aj. Výsledný efekt bude rovnoměrně hladký nebo protiskluzový. Efekt podlahy umíme v matném i lesklém provedení.

Na jaký povrch doporučujeme aplikovat lité stěrky

Lité podlahy lze aplikovat u rekonstruovaných domů i novostaveb. Vždy je však nutné mít dobře připravený podklad, ať už z betonu, cementu či anhydritu. Povrch se následně penetruje nebo se dorovnává nivelační stěrkou. Dříve, než začneme s pokládkou lité podlahy, vám náš technik zhodnotí stav podkladu a případně navrhne postup jeho opravy. Na připravený povrch se následně odlévá epoxidová či polyuretanová vrstva. Při rekonstrukcích není nutné odstraňovat starou podlahu. Tím ušetříte mnoho práce a starostí s bouráním starého povrchu.

Profesionální pokládka lité stěrky

Při aplikaci lité podlahy je nutné dodržet všechny technologické postupy. Naši školení podlaháři díky znalostem všech typů litých podlah zhodnotí vlastnosti produktu a prodlouží její životnost. Při aplikaci lité stěrky je nutné použít speciální ochranné pomůcky, které chrání zdraví před chemikáliemi, které se uvolňují z materiálu.

Máte zájem o nezávaznou konzultaci či návštěvu technika?

Jak probíhá pokládka lité podlahy

1. Lité stěrky se aplikují na pevný, rovný povrch, zbavený prachu a nečistot. Ideální podklad pro lité podlahy je beton či cement. Před aplikací náš technik zhodnotí stav podkladu, případně navrhne rozsah a postup úprav podkladu.

2. Podklad zpevníme penetračním nátěrem. Stěrka se pak s podkladem lépe spojí a zlepšíme také rozlivové vlastnosti stěrky. Tímto úkonem také zajistíme vedlejší efekt penetrace a to zabránění pronikání do spár či pronikání vlhkosti.

3. Tloušťka lité stěrky se určuje podle předpokládaného zatížení ve vrstvě 3 mm až 5 cm, kde sama vytvoří rovinu. Při aplikaci stěrky dbáme všech zásad tak, aby byl výsledný efekt dokonalý.

Profesionální aplikace lité stěrky

Aplikaci lité stěrky nedoporučujeme praktikovat svépomocí. Pokládka vyžaduje přesné postupy, pracovní pomůcky a stroje, které zajistí rovnoměrný a správný rozliv materiálu. Obraťte se na naše zkušené podlaháře, kteří disponují profesionálním vybavením, zkušenostmi i znalostmi tohoto materiálu. Výsledek lité podlahy od nás bude profesionální. Nevíte si rady, zda jsou lité podlahy vhodné pro váš typ projektu? Poradíme vám!