Podlahové nátěry mají hned několik důvodů. Může to být snazší úklid, zamezení prašnosti nebo ochrana podlahy v garáži, chodbě, komerčních prostor apod. Pro nátěr podlahy je vždy důležité zvolit nátěr, vhodný pro danou funkci. Naši zkušení podlaháři propůjčí staré a zašlé podlaze nový vzhled, který bude také praktický na údržbu.

Výhody podlahového nátěru

Podlahové nátěry mají hned několik důvodů. Nejčastějším z nich je snazší úklid, zamezení prašnosti v uzavřeném prostoru a ochrana podlahy v garáži, chodbě apod. Pro nátěr podlahy je vždy důležité zjistit, jakou funkci má podlaha po nátěru plnit. Naši zkušení podlaháři vám pomohou s výběrem vhodného typu nátěrové hmoty.

K dispozici je celá řada povrchových úprav podlah s běžným i průmyslovým namáháním. Naši podlaháři provádí aplikaci značkování pomocí speciálních značkovacích barev, či barvy na záchytné olejové nádrže. Všechny materiály je možné vybírat ve standardních továrních odstínech a to i do míst, které jsou silně chemicky i mechanicky namáhané. I do těchto prostor je možné vybrat tónované barvy v odstínech dle vašeho přání.

Profesionální aplikace podlahového nátěru

Podlahové nátěry se provádí nejčastěji na betonové podlahy, cementové podlahy či anhydrit, kdy je kladen důraz na výběr vhodného materiálu, dodržení všech technologických postupů i přesné nanášení. Naši podlaháři mají s aplikací podlahových nátěrů bohaté zkušenosti, díky kterým dokážou prodloužit životnost podlahového nátěru o několik let. Vždy je nutné však dopředu vědět, jak budou podlahy vytížené a k čemu budou sloužit.

Do jakých prostor je možné využít podlahový nátěr?

Podlahové nátěry doporučujeme svým klientům aplikovat tam, kde mají sloužit jako ochranná funkce i dekorace. Podlahový nátěr slouží k zachování hodnoty a vylepšení interiéru. Hraje zde roli odolnost vůči otěru a otlaku, protiskluzová ochrana, ochrana proti korozi, odolnost vůči chemikáliím, rozpouštědlům a jiných agresivních látek. Možnosti dekorativní úpravy by měly co nejvíce odpovídat individuálním požadavkům. Aby plánovaný zákrok odpovídal požadavkům, má zásadní význam zkušené odborné poradenství a plánování opatření. Obraťte se na naše podlaháře, kteří vám doporučí přesný typ podlahového nátěru do vašeho interiéru.

Máte zájem o nezávaznou konzultaci či návštěvu technika?

Jak probíhá aplikace podlahového nátěru

1. Podlahové nátěry se aplikují na čistý, pevný povrch, zbavený veškerých nečistot a prachu. Pokud podklad neodpovídá požadavkům, náš technik navrhne postup a rozsah úprav podkladu.

2. Podklad zpevníme penetračním nátěrem. Tím dojde k lepšímu spojení nátěru s podkladem a zlepší se také vlastnosti nátěru. Tímto úkonem také zajistíme vedlejší efekt penetrace a to zabránění pronikání do spár či pronikání vlhkosti.

3. Tloušťka lité stěrky se určuje podle předpokládaného zatížení ve vrstvě 3 mm až 5 cm, kde sama vytvoří rovinu. Při aplikaci stěrky dbáme všech zásad tak, aby byl výsledný efekt dokonalý.

Profesionální aplikace podlahových nátěrů

Podlahové nátěry provádíme dle předepsaných postupů stanovených výrobcem a podle technologických postupů, vyžadující jednotlivé podklady. Aby podlahové nátěry plnily své funkce po dlouhé roky a co nejvíce se jim prodloužila jejich životnost, doporučujeme přenechat aplikaci nátěrů do rukou našich odborníků. Obraťte se na naše zkušené podlaháře, kteří disponují profesionálním vybavením, zkušenostmi i znalostmi tohoto materiálu. Výsledek podlahového nátěru bude perfektní. Nevíte si rady, zda jsou lité podlahy vhodné pro váš typ projektu? Poradíme vám!