Epoxidové podlahy jsou komfortní pro užívání a také vysoce estetické. Obdobně jako jiné lité podlahy jde o povrch s vysokou odolností vůči oděru, nárazům a tlaku. Epoxidový povrch je navíc odolný také proti chemikáliím, a to nejen v saponátech. Tato podlaha zvládne také oleje, kyseliny, žíraviny, rozpouštědla nebo louhy.

Tento druh litých podlah se využívá hlavně v dílnách, garážích, parkovacích domech nebo v technických místnostech. Epoxidová podlaha je vhodná také na chodby, podesty nebo do výrobních a skladovacích hal. Používá se také do bytových interiérů nebo do půdních prostor. Designéři je často navrhují do kuchyní, koupelen i fitness místností.

 

Domácnosti Komerční prostory Průmysl
Sklep, garáž Haly Autoservisy
Dílna, chodba Fitness centra Skladové prostory
Kuchyň, koupelna Kanceláře Rampy, podesty
Půdní prostory Obchody Výrobní haly

 

Vyrovnání původního podkladu

Pokud je betonový podklad podlahy nerovný, je potřeba ho vyrovnat. Pokud jsou v podkladu díry, je třeba je vyplnit novým betonem nebo cementovým potěrem. Naopak v případě, že někde kus betonu vyčnívá, je nutné ho zabrousit do roviny. Ostatně zabroušená by měla být celá podlaha do hladka. Následně je důležité podklad epoxidové podlahy napenetrovat speciální penetrací.

Máte zájem o nezávaznou konzultaci či návštěvu technika?

Vhodný podklad pro epoxidovou podlahu

Podklad pro tuto podlahu musí být pevný a vyzrálý. Důležité je také, aby byl čistý a rovný. Kromě toho by měl být izolovaný proti vlhkosti. Ideální je z těchto důvodů cementový potěr nebo beton. Pokládat ji lze také na nivelační stěrku, dlažbu nebo anhydrit. Pokud by se epoxidová podlaha pokládala na čerstvý beton, měl by být vyzrálý alespoň 28 dnů.

Proč zvolit tuto podlahu?

Epoxidové podlahy jsou opravdu vysoce odolné a snadné na údržbu. Navíc jsou protiskluzové a mají životnost až šedesát let. Mezi vlastnosti epoxidové podlahy patří také pružnost. Materiál z toho důvodu zvládne menší praskliny v betonu. Dále je epoxidová podlaha tepelně vodivá. Z toho důvodu se často instaluje s podlahovým topením. Výhodou také je, že nemá spáry. Jdo o hygienickou podlahu, na které se netvoří plísně a je vhodná i pro alergiky.

Výhody epoxidové podlahy

  • rychlá aplikace
  • ekonomické řešení
  • design
  • funkčnost
  • odolnost
  • hygieničnost
  • minimální náklady na údržbu
  • žádné spáry
  • chemická i mechanická odolnost
  • možnost protiskluzové úpravy

Jak se aplikuje epoxidová podlaha

Epoxidová podlaha se aplikuje nátěrem nebo stěrkou. Epoxidový nátěr se aplikuje na připravený podklad, který je navíc napenetrovaný epoxidovou penetrací. Aplikace probíhá nejčastěji nylonovými válečky. Stěrka se aplikuje pomocí nerezového hladítka nebo stěrky. K jejímu nanášení může dojít také rozhrnovacím válcem. Také v tomto případě musí být podklad napenetrovaný speciální epoxidovou penetrací.

Výhody spolupráce s námi

Špičková kvalita práce
Špičková kvalita práce
Návštěva technika zdarma
Návštěva technika zdarma
Položková kalkulace zdarma
Položková kalkulace zdarma
Práce s certifikovanými materiály
Práce s certifikovanými materiály