Epoxidové nátěry jsou designové, funkční, ekonomické a bezspárové. Lze je využívat ve skladových a výrobních halách, garážích, sklepních prostorách, chodbách i interiérech budov. Epoxidové nátěry lze aplikovat buď ve formě stěrky nebo právě nátěru. Epoxidové nátěry se nanášejí na povrch vhodnými válečky, které jsou nejčastěji nylonové.

Epoxidová pryskyřice se používá také jako lepidlo

Epoxidové nátěry mají mnoho výhod oproti jiným podlahám. Jejich bezesporu nejlepší vlastnost je odolnost. A to nejen vůči vlhkosti a vodě, ale také vůči zátěži nebo chemikáliím. Epoxidovou podlahu jen tak něco nepoškodí. Také starost o ní je velmi jednoduchá. Další její plus spočívá v tom, že nemá žádné spáry, do kterých by se zanášely nečistoty.

Rozdíl mezi nátěrem a stěrkou

Rozdíl je v množství aplikované hmoty. Od toho se odvíjí také odolnost vůči technickému zatížení. V případě lité stěrky je vyšší než u nátěru. Záleží však pochopitelně na účelu, jakému bude podlaha sloužit. V případě, že nejde o sklady nebo například výrobní haly je nátěr určitě dostačující.

Epoxidové nátěry se více využívají na barevné označení prostoru. V průmyslových budovách se nátěry využívají na vyznačení cesty pro vozíky nebo pěší chůzi. Stěrkou se vyznačují také únikové východy a podobné věci. V garážích a garážových stáních například vodící pruhy atd. Mají vysokou životnost a lze je udělat protiskluzové.

Máte zájem o nezávaznou konzultaci či návštěvu technika?

Výhody epoxidové podlahy

  • dlouhá životnost
  • velký výběr barev i dekorů
  • odolný vůči vlhku
  • možnost podlahového topení
  • chemicky odolný
  • bezespárová podlaha

Příprava povrchu na epoxidový nátěr

Před aplikací epoxidového nátěru musí být povrch čistý, vyzrálý a pevný. Důležité je, aby povrch neměl žádné větší nerovnosti a ideálně byl také izolovaný proti vlhkosti. U starých podlah si raději nechte předměřit míru vlhkosti. Podkladový povrch je před nátěrem potřeba napenetrovat. Epoxidový nátěr se pak nanáší nylonovými válečky. Vhodným druhem podkladu pro epoxidový nátěr je beton, případně cementový potěr. Nátěr však lze nanášet i na další povrchy, například cihly nebo dlažba či anhydrit.