Rozmanitost podlah v domácnostech je dnes obrovská. Dřevo bylo tradičně vždy jednou z nejlepších možností realizace podlahy a důvodem je nejen šetrnost k životnímu prostředí a snadné zpracování, ale i jiné pozitivní vlastnosti dřeva. Tento přírodní materiál umožní majiteli domu rychle a trvale poskytnout svému domovu teplo a pohodlí a také vytvořit esteticky dokonalý obraz interiéru.

Dvouvrstvé dřevěné podlahy se skládají jak název napovídá ze dvou vrstev. Většinou jsou to 4 mm vrstvy ušlechtilé dřeviny a pak měkké dřevo ve spodní nosní části, překližka z břízy, borovice nebo smrku. Pokládka dvouvrstvé dřevěné podlahy je možná několika způsoby, což umožňuje spotřebiteli větší výběr.

Dokonalost dřevěných podlah je podchycena jejich originalitou a jedinečností.

Dvouvrstvá parketová deska

Spodní vrstva takové desky je obvykle smrková, takže je zespodu chráněna před vlhkostí, zajišťuje stabilitu a pevnost desky. Horní vrstva je dekorativní a je pevná, strukturální a jde o nášlapnou vrstvu. Tyto vrstvy jsou vždy lepeny celoplošně a je tak zajištěna daleko lepší tepelná propustnost a podlaha navíc není tak hlučná. Dvouvrstvé dřevěné podlahy jsou ideální pro podlahové vytápění a jejich tloušťka je většinou 10 mm.

Tvrdost materiálu:

  • Měkké dřeviny – smrk, borovice, olše, jedle, topol,…
  • Tvrdé dřeviny – dub, buk, jilm, jasan, bříza, ořech, modřín,…
  • Velmi tvrdá dřeva – habr, akát a některá exotická dřeva např. eben
Máte zájem o nezávaznou konzultaci či návštěvu technika?

Pokládka dvouvrstvé dřevěné podlahy

Pokládka dvouvrstvé dřevěné podlahy zámkovým způsobem – tato možnost je nejjednodušší, protože jsou desky vybaveny speciálním zámkovým systémem a jsou k sobě jednoduše připevněny bez nutnosti pevné fixace nebo lepení. Jde v podstatě o plovoucí způsob pokládky a je nutné desky pokládat alespoň pár centimetrů od stěny.
Pokládka dvouvrstvé dřevěné podlahy celoplošným lepením – v tomto případě jsou jednotlivé desky upevněny na podklad za pomoci speciálního lepidla.

Zkrácený popis práce

  • odstranění staré podlahy
  • očištění podkladu, jeho vyrovnání a odstranění nedostatků
  • samotná pokládka parket (zámkovým způsobem nebo celoplošným lepením)
  • případné zbroušení parketové podlahy
  • závěrečné ošetření olejem, voskem, lakem,…