Vyrovnávací stěrky se používají pro vyrovnání nerovností, prasklin a zamezení vydrolení betonu. Vzhledem k aktuálním designovým podlahám, které vyžadují dokonale rovný a pevný povrch, představují vyrovnávací stěrky rychlou, efektivní a cenově nejdostupnější možnost opravy podkladu. Realizujeme aplikaci vyrovnávací stěrky na cementové a betonové podlahy.

Hlavní výhody vyrovnávací stěrky

Pro aplikaci jakékoliv podlahy je nutné připravit podklad tak, aby ne nedrolil, byl zbaven veškerých prasklin a nerovností. Pro takové účely se používají vyrovnávací stěrky, které svým složením velmi rychle, efektivně a cenově výhodně zbaví starý nebo nerovný podklad veškerých vad a kazů.

Podlahové vyrovnávací stěrky jsou ve většině případů velmi dobře tvarovatelné a díky dobré konzistenci je lze velice snadno táhnout např. hladítkem. Naši podlaháři se specializují na lokální i celoplošné opravy podlah vyrovnávacími stěrkami. K práci používáme speciální vyrovnávací stěrky, vhodné i do vysoce zátěžových prostor, jako jsou garáže, dílny, parkovací stání aj. Díky možnosti tenkého natahování i klasického nahazování je umíme použít ve vnitřním i venkovním prostředí.

Kdy doporučujeme použít vyrovnávací stěrky

Většina betonových nebo cementových potěrů nenabízí celkovou rovinu pro aplikaci podlahové krytiny. Proto je potřeba cementové i anhydritové potěry finálně připravit na kladení podlahových krytin pomocí samonivelačních hmot.

Náš technik po zhodnocení povrchu doporučí ideální vyrovnávací stěrku, se kterou budou naši podlaháři schopni provést celkové souvrství podlahy v nejvyšší kvalitě jak z funkčního, tak z estetického hlediska a zároveň docílit dlouhodobé životnosti samotných podlahových krytin.

Máte zájem o nezávaznou konzultaci či návštěvu technika?

Rozdíl mezi cementovými a sádrovými samonivelačními hmotami

Výhodou cementových hmot obecně je jejich rychlost vyzrávání před kladením podlahových krytin, nevýhodou je jisté pnutí právě při procesu vyzrávání. Tyto vyrovnávací stěrky se hodí na nové a kvalitně soudržné cementové podklady a vlhké prostory.

Sádrové samonivelační hmoty jsou na tom právě naopak a navíc se nehodí do vlhkých prostor. Tyto vyrovnávací stěrky se hodí na anhydritové potěry a problematické podklady z hlediska soudržnosti.

Profesionální aplikace vyrovnávací stěrky

Vyrovnávací stěrky aplikujeme podle předepsaných postupů výrobcem a podle technologických postupů, které vyžadují jednotlivé typy podkladů. Protože vyrovnávací stěrky plní důležitou funkci a to perfektní srovnání a úpravu podkladu, nedoporučujeme jejich aplikaci svépomocí. Naši podlaháři díky mnohaletým zkušenostem umí zhodnotit veškeré funkce vyrovnávacích stěrek a umí prodloužit jejich životnost na maximum.

Obraťte se na naše zkušené podlaháře, kteří disponují profesionálním vybavením, zkušenostmi i znalostmi tohoto materiálu. Výsledek vyrovnaného podkladu bude perfektní. Nevíte si rady, zda jsou vyrovnávací stěrky vhodné pro váš typ podlahy? Poradíme vám!