Bakterie, viry a další nečistoty skončí v průběhu času na podlaze. Důležité je zamezit usazování nečistot na špatně dostupných místech jako jsou malé mezery mezi jednotlivými částmi podlahy nebo místa, kde je povrch podlahy narušený. Nevhodnou údržbou nebo vlivem klimatických změn může dojít k narušení povrchu podlahy, a to zejména v případě dřevěné podlahy.

Pravidelné ošetření podlahy je nezbytné

Výrobci podlah se shodují, že je nutné ošetřovat povrch podlahy nejen v případě dřevěných podlah a parket, ale také u podlah laminátových, vinylových, marmolea, linolea nebo PVC. Pro kvalitní pravidelné rutinní ošetření podlah je vhodné používat speciální přípravky na dané povrchy. Díky tomu si můžete být jisti, že je podlaha skvěle vyčištěna a vydrží, co nejdéle.

Obecné rady pro čištění a údržbu:

  • dřevěné podlahy nemají rády mnoho vody
  • nepoužívejte vosk a univerzální čisticí prostředky
  • zabraňte hromadění kamínků nebo písku
  • vysávejte jednou týdně
  • nábytek opatřete ochrannými podložkami
  • pokud máte zvířata, stříhejte jim drápky
Máte zájem o nezávaznou konzultaci či návštěvu technika?

Kromě pravidelného čištění je vhodné nechat jednou za čas podlahu ošetřit odborníky. Hloubkové čištění podlah je mezičlánek mezi běžným čištěním a renovací podlahy. Díky specializovanému hloubkovému čištění dojde k oživení podlah všech materiálů. Jde o efektivní proces, kdy se podlaha vyčistí do hloubky. Tak, jak to při běžném úklidu nedokážete.

Odborníci vědí, kdy je vhodné použití osvěžovačů, leštěnky nebo pečujícího oleje. Tuto péči potřebují nejen podlahy ze dřeva, ale opravdu všechny povrchy. Pro údržbu podlah jsou využívané speciální čisticí prostředky a také profesionální stroje, které obnoví i zašlé linoleum.

Čištění? Údržba? Co je co?

Na první pohled se může zdát, že čištění podlahy a její údržba je jedno a to samé. Není tomu však tak. Každý pojem znamená něco jiného, ačkoli jsou pojmy často zaměňované. Možná jste se setkali s názorem, že běžným mycím prostředkem vyřešíte všechno naráz. Určitě to není pravda. Dokonce můžete tímto přístupem podlaze uškodit a zkrátit její životnost.

Zatímco za čištěním stojí pravidelné a čisté mytí, údržba je vlastně další péče za pomoci olejů, polymerů nebo leštěnek. Důležité je pochopitelně vědět, která krytina potřebuje jakou péči a údržbu. Správně zvolený údržbový prostředek dodá podlaze perfektní vzhled a přispěje k delší životnosti. Prostředky, které vytvoří na podlaze ochranný film navíc zvýší odolnost proti zašpinění a usazování nečistot.