Třívrstvé dřevěné podlahy patří do skupiny pevných a stabilních podlah, které mají majiteli určitě co nabídnout. Týká se to nejen skladbou materiálu, ale i originalitou a designem. Tento druh podlah si našel své pevné místo na trhu.

Třívrstvá dřevěná podlaha se skládá ze tří vrstev. Ta první je z ušlechtilého dřeva, většinou o tloušťce cca 4 mm. Druhá a také střední vrstva zajišťuje stabilitu vrchní nášlapné vrstvy. Pokládka takových podlah je možná zámkovým způsobem, který se používá zejména u plovoucích podlah, ale je zde možná pokládka celoplošným lepením. Mimo výhody dřevěných podlah je možná renovace třívrstvých podlah.

Originální a nadčasový design třívrstvých podlah se hodí do každého moderního interiéru.

Proč se nevzdávat staré podlahy

I když se to může zdát někomu nemožné, dřevěné podlahy se dají dobře renovovat. Staré podlahy, které se skrývaly pod kobercem jen proto, že byly zašedlé, většinou lidé měnili za lepší a modernější. Dnes lze říci, že renovace třívrstvých podlah může být skvělým řešením pro ty, kdo chtějí mít nejen pevnou a krásnou dřevěnou podlahu v domě, ale i pro ty, kdo chtějí zachovat tradici. Taková dřevěná podlaha má svou hodnotu a po renovaci může být opět krásná.

Dřevo je navíc originální a ekologický materiál, který je vhodný i pro alergiky. Ovšem je také vhodným materiálem pro podlahové vytápění. Takže zbavovat se staré dřevěné podlahy jistě není na místě.

Máte zájem o nezávaznou konzultaci či návštěvu technika?

Postup práce

Bez odborníka se to ale neobejde. Renovace třívrstvých podlah vyžaduje přece jen profesionála, který se o vše postará. Laická neodbornost by mohla, i když nevědomky, podlaze trvale uškodit. Navíc ani výsledek by nemusel být takový, jaký si majitel domu představuje a tak oslovením profesionální firmy nic člověk nezkazí.

Je třeba počítat s náročnějšími úpravami v případě velmi poškozené podlahy. Správná příprava práci může usnadnit. Renovace třívrstvých podlah, stejně jako je tomu u renovace parket, začíná vyklízením místnosti. Dále je postup následovný:

  • zhodnocení stavu podlahy
  • broušení povrchu podlahy na hrubo ( odstraní se tak zašlé nečistoty, mastnota, rýhy,..)
  • tmelení podlahy a míst, která to vyžadují ( mezery mezi jednotlivými parketami, prohlubně, hluboké rýhy,..)
  • v případě trvalého poškození třívrstvých parket nebo jen některých kusů, je třeba parkety vyměnit
  • broušení povrchu podlahy, tentokrát do hladka ( finální broušení, kde se upraví povrch parket, podlaha bude hladká a připravena na povrchovou úpravu)
  • očištění parket po broušení (vysátí přebytečného prachu)
  • lakování, voskování, olejování ( povrchová úprava, která chrání podlahu před mechanickým poškozením a vlhkostí)