Pod pojmem průmyslová mozaika si člověk může představit dokonale pevnou a originální dřevěnou podlahu, která se skládá z malých dřevěných lamel, které jsou asi 20 mm široké. Taková podlaha vypadá velmi originálně a dominuje místnosti. Takové masivní dřevěné podlahy stejně jako parkety nebo prkenné podlahy patří k těm nejpevnějším a velmi oblíbeným podlahám.

Aby takové podlahy také dlouho vydržely, je třeba se o ně dobře starat. Pokud přece jen dřevěná podlaha potřebuje vylepšit vzhled, je zde možná renovace průmyslových mozaiek. Znamená to, že majitel takové podlahy nemusí nutně celou podlahu měnit, ale díky odborníkům ji může vylepšit a zrenovovat.

Průmyslová mozaika nabízí majiteli dokonalost dřeva, originalitu a především kvalitu.

V čem jsou tyto podlahy výjimečné?

Průmyslové mozaiky mají spotřebitelům jistě co nabídnout. Těmto podlahám se říká také kantovky a jsou vhodné do větších prostor nebo tam, kde je zvýšená vlhkost. Vhodné umístění jsou například kanceláře, zasedací místnosti, ale také koupelny. Průmyslové mozaiky jsou velmi pevné a elegantní. Nabídka na trhu je široká.

Odbornost a profesionalita je důležitá

Renovace průmyslových mozaiek, ale také jiné dřevěné podlahy není jednoduchá a tak by se do takové práce neměli lidé pouštět bez pomoci odborníků. Mohlo by dojít k laickému a neodbornému ošetření dřevěné podlahy, která by mohla být nenávratně znehodnocena.

Firmy disponují moderní a profesionální mechanikou potřebnou pro renovaci, mají praktické zkušenosti a ví, jak svou práci dělat dobře a zodpovědně.

Máte zájem o nezávaznou konzultaci či návštěvu technika?

Fáze renovace průmyslových mozaiek

Každá renovace podlahy si vyžaduje nejdříve pečlivou přípravu, aby renovace proběhla bez problémů a v co možná nejkratším čase. Renovace průmyslových mozaiek představuje přípravné práce, které zahrnují vyklizení místnosti a příprava náčiní potřebného k práci. Postupně tak lze pracovat na renovaci. Je potřeba:

  • zhodnocení stavu podlahy
  • broušení povrchu mozaiky na hrubo ( odstraní se tak zašlé nečistoty, mastnota, rýhy,..)
  • tmelení podlahy a míst, která to vyžadují ( mezery mezi jednotlivými díly, prohlubně, hluboké rýhy,..)
  • v případě trvalého poškození mozaikových dílů nebo jen některých kusů, je třeba parkety vyměnit
  • broušení povrchu podlahy ( finální broušení, kde se upraví povrch podlahy, ta bude připravena na povrchovou úpravu)
  • očištění podlahy po broušení (vysátí přebytečného prachu)
  • lakování, voskování, olejování ( povrchová úprava, která chrání podlahu před mechanickým poškozením a vlhkostí)