Podlaha musí být kvalitní a moderní interiéry vyžadují rovněž dokonalý design, takže by měla odpovídat stylu interiéru. PVC podlahy představují jednu s několika skupin, do kterých patří i jiné materiály vhodné pro pokládku podlahy. Obecně mají také PVC podlahy několik pozitiv, která je řadí stále mezi oblíbené druhy podlah. Jsou také rozděleny do dvou hlavních skupin a vzhledem k tomu, že se používají i do průmyslových hl a areálů, jsou dále rozděleny do zátěžových tříd.

PVC podlahy jsou vyrobeny z polyvinylchloridu, jsou vhodné nejen do bytových prostor, ale i do komerčních a nebytových prostor.

Mramor, dřevo nebo dlaždice – tohle všechno nabízí design PVC podlah.

Vlastnosti

PVC podlahy se vyznačují především trvanlivostí, jsou odolné a na trhu si spotřebitel může vybrat z mnoha barevných odstínů. V mnoha směrech pak tyto podlahy nabízejí dekory s imitací dřeva nebo kamene, ale i jiných materiálů. Obrovský sortiment tedy umožňuje vybrat si PVC podlahu pro jakýkoli styl a vytvořit skutečné a originální dílo interiéru.
Tento druh materiálu se skvěle hodí do prostor se zvýšenou vlhkostí, takže nebude problém realizovat PVC podlahu třeba v kuchyni nebo v koupelně. Také údržba je snadná a životnost se odhaduje až na 15 let.
Je třeba ale také poznamenat, že PVC podlahy nemají rády mínusové teploty. V takovém případě mají tendenci praskat a hrozí tedy jejich celková výměna.

Rozdělení PVC podlah

Homogenní PVC – 2 mm materiál, který splňuje požadavky pro aplikaci v objektech s vysokým namáháním.
Heterogenní PVC – třívrstvý materiál. První vrstva nosná, nášlapná a nakonec vzhledová. Prodává se v rolích a v několika šířkách a tloušťkách.

Dle zátěžových charakteristik jsou dále PVC rozděleny do tříd.

  • do bytových prostor (třída 21 – 23)
  • komerčních prostor (třída 31 – 34)
  • průmyslových prostor (třída 41 – 43)
Máte zájem o nezávaznou konzultaci či návštěvu technika?

Pokládka PVC podlahy

V podstatě se nijak zvlášť neliší od pokládky linolea nebo vinylu. Je třeba dodržet několik zásad pro pokládku PVC podlahy a rozhodnout se, zda spotřebitel dá přednost celoplošnému lepení nebo to budou samolepicí díly.

Výhodou celoplošného nalepení PVC podlahy je její delší trvanlivost, naprosto konstantní poloha vůči podkladu a jedná se o pokládku, která se hodí zejména pro větší prostory. Zapomenout se nesmí na svařené spoje jednotlivých dílů a to speciální svařovací šňůrou, která se prodává ve stejném nebo velmi podobném odstínu. Pokládka PVC podlahy samolepicími díly je jednoduchá v tom, že není potřeba žádné lepidlo. Jednotlivé díly se jednoduše lepí na základnu jeden vedle druhého. Mnohdy vznikají dokonalé mozaikové obrazce, které se dají vytvořit právě díky těmto samolepicím dílům. Od výrobce jsou na spodní straně opatřeny lepidlem a ochrannou fólií.

Zkrácený popis práce

  • odstranění staré podlahové krytiny
  • odstranění případných nerovností
  • vyrovnání povrchu, který musí být suchý, čistý a rovný
  • rovnoměrné nanesení lepidla na plochu základny
  • pokládka PVC
  • dokončovací práce (odstranění vzduchových bublin pomocí přítlačného válečku, svaření spojů)