Vzhled nových podlahových krytin na trhu moderních stavebních materiálů rozšiřuje možnosti různých designů místností. Vyvíjejí se technologické krytiny, které jsou určeny do míst, kde na podlahy dopadají zejména velká technická zatížení. Do této skupiny patří i kaučuková podlaha.

Kaučukové podlahové krytiny jsou vyráběny ze stoprocentního přírodního nebo syntetického kaučuku. Surovina se získává ze stromů kaučukovníků nařezáváním kůry, z níž vytéká bílý latex sloužící k výrobě gumy. Tyto povrchy mají vynikající vlastnosti s dlouhou životností v nezměněné podobě.

Na trhu si spotřebitel může vybrat ze široké nabídky barevných odstínů, které budou vhodným interiérovým doplněním každé místnosti. Moderní technologie nabízí také kaučukové podlahy se vzorem imitace betonu, kamene nebo jiných přírodních materiálů.

Kaučukové podlahy vynikají barevností a jsou čistě přírodní.

Vlastnosti

Kaučuková podlaha vyniká především svou pružností, je odolná vůči nárazům, má dobré tepelně izolační vlastnosti a jejich údržba je také velmi snadná. V porovnání s linoleem nebo PVC krytinou má kaučuková podlaha delší životnost. Dokonce i v enormně zatěžovaných průmyslových prostorech slouží kaučuková podlaha několik desítek let bez výraznějšího opotřebování. S tím však souvisí asi jediná nevýhoda této podlahy a to je její vyšší cena, než je u ostatních elastických podlah.

Všechny složky tohoto materiálu neobsahují látky nebezpečné pro lidské zdraví – formaldehyd, těžké kovy, azbest, toxické těkavé organické sloučeniny. Technologie, kterými se kaučukové podlahy vyrábí, umožňují její dlouhodobý provoz. Díky této a dalším pozitivním vlastnostem je tento materiál stále oblíbenější.

Máte zájem o nezávaznou konzultaci či návštěvu technika?

Jaké jsou možnosti pokládky

Kaučukové podlahy se dobře hodí i pro podlahové vytápění a pokládka kaučukové podlahy je možná na beton, či jiný pevný a očištěný podklad. Před samotnou pokládkou kaučukové podlahy je vhodné ponechat ji alespoň jeden rozloženou v dané místnosti s teplotou minimálně 15 ºC a vlhkostí maximálně 65 %.

Vhodné prostory pro pokládku kaučukové podlahy:

  • bytové i nebytové prostory
  • místa se zvýšenou intenzitou používání (schody, plošiny, chodby, garáže)
  • místnosti se speciálními požadavky na protiskluznost, rychlé čištění, atd.

Zkrácený popis práce

  • odstranění staré podlahové krytiny
  • odstranění případných nerovností
  • očištění podkladu, který musí být zcela suchý
  • ošetření podkladu penetračním nátěrem
  • lepení kaučukové podlahy