Prumyslove podlahy

Podlahy nejen do průmyslu

Mezi naše nejčastější realizace patří lité průmyslové podlahy epoxidové, cementové a polyuretanové. Našimi klienty je nejčastěji potávaná litá podlaha do garáže, průmyslových objektů (sklady, výrobní prostory atd.), komerčních prostor (prodejny, showroomy, kanceláře) ale také do interiéru.
U epoxidových a polyuretanových průmyslových podlah je možné si zvolit formu stěrky či nátěru a na výběr máte z několika set barev a odstínů. Možné je také si zvolit povrch hladký, strukturovaný, protiskluzný atd. Dále je možné provést i speciální designové povrchy, jako jsou stěrky mramorované, metalické nebo prosypávané dekorativními chipsy.
Většinu variant máme vyvzorkovaných a standardně je s sebou vozíme na první schůzku, kde si klient vybere preferovaný typ podlahy, strukturu a odstín.

Základní informace o podlahách

Lité podlahy jsou pevné a snesou i enormní zátěž. Řadíme mezi ně podlahy cementové, epoxidové, polyuretanové. Používají se v místech, kde je velký provoz, a většina z nich může být použita jak v interiéru, tak v exteriéru. Ekonomičtější variantou (ale stále kvalitní) jsou případně epoxidové/polyuretanové nátěry a prosypávané nátěry.
Epoxidové podlahy a polyuretanové podlahy se obvykle aplikují jako vrstva o tloušťce nejčastěji mezi 1 až 3 mm a mají formu nátěrů nebo stěrek. Vytvrzování epoxidové podlahy je velice rychlé. Díky tomu není realizace epoxidové podlahy časově náročné, což je velkou výhodou zejména pro výrobní nebo potravinářské provozy, nemocnice a zdravotnická zařízení nebo bary a restaurace.

Prumyslove podlahy

Cena průmyslových podlah

Ať už hledáte litou podlahu do garáže nebo starého skladu/haly, vždy se snažíme doporučit co nejvhodnější řešení na základě vašeho očekávání a rozpočtu. Variant je spousta a cena zde může být velmi rozdílná. Například do garáže v rodinném domku nepotřebujete stejný systém jako je ve výrobní hale a dá se vymyslet varianta mnohem ekonomičtější, ale přesto funkční a pohledově hezká. Rádi vám zašleme orientační kalkulaci na základě sdělených m2 a několika fotografií, každopádně vždy doporučujeme osobní prohlídku a konzultaci na místě, na základě které, vám vypracujeme závaznou cenovou nabídku. Orientační ceny naleznete také v našem CENÍKU.

Pro představu níže naleznete cenovou nabídku na jednu z námi realizovaných zakázek.

Orientační ceník lité podlahy do garáže

Podlaha (40 m2)
Broušení a příprava podkladu 120 Kč/m2
Vysátí podkladu 20 Kč/m2
Penetrační epoxidový nátěr s pigmentem 350 Kč/m2
Aplikace epoxidového silnovrstvého nátěru (RAL 7001) 400 Kč/m2
Celkem 890 Kč/m2
Ostatní
Doprava 9 Kč/km
Manipulace a závoz materiálu 1200 Kč/jednorázově
Konečná cena zakázky 38.300 Kč
Máte zájem o nezávaznou konzultaci či návštěvu technika?

Prumyslove podlahy
Lité podlahy jsou pevné a snesou i velkou zátěž. Mezi lité podlahy se řadí podlahy cementové, epoxidové, anhydritové, polyuretanové a kamenné koberce. Jejich využití je nejen v interiéru, ale také ve venkovních prostorách a je opravdu velice široké. Nejčastěji se používají tam, kde je velký provoz. Litou podlahu však můžete mít i v obývacím pokoji.

Časté využití litých průmyslových podlah je v montážních halách, administrativních centrech nebo skladech firem. Použití nalézají tyto podlahy také v garážích nebo na chodbách bytových domů. Někteří lidé volí litou podlahu také do rodinných domů, mnohdy jako podkladovou plochu pro linoleum, vinylovou podlahu, parkety, korek, dlažbu i linoleum. Někteří ji však volí jako konečnou podlahu. Lité podlahy mohou mít různé barvy a designy. Vhodné jsou také pro nemocnice, zdravotnické zařízení, jídelny nebo kuchyně.

Tyto podlahy jsou vysoce odolné proti poškození a lze je nadměrně zatěžovat. Mimo jiné jsou vhodné také pro osoby trpící alergiemi. Plusem je fakt, že o tyto podlahy je velice jednoduché se starat. Nepotřebují žádnou speciální péči a vydrží také větší množství vody. Vhodné jsou například do domácností, kde se pohybují zvířecí mazlíčci.

Výhody

  • vysoká mechanická odolnost
  • hladký povrch
  • protiskluzové vlastnosti
  • snadná oprava poškozených míst
  • vhodné pro alergiky a astmatiky

Podklad lité průmyslové podlahy

Lité podlahy se dají nanášet na různé podklady. Podkladem může být cementová stěrka, beton, kámen, sulfátová stěrka, ale také například dřevo nebo cihly. Důležité je, aby byl podklad dostatečně pevný. Nesmí totiž dojít k narušení soudržnosti mezi původním podkladem a vrstvou lité podlahy.

Je vylití podlahy časově náročné?

Doba vylití se odvíjí od použitého materiálu a také na rozsahu přípravných prací. Pokud chcete designovou podlahu do domácnosti, bude její vylití se vším všudy trvat asi pět dní. Garáž by mohla být hotová o dva dny dříve. Důvodem, proč to trvá tak dlouho je zejména fakt, že po vylití se musí stavba na 48 hodin zavřít. Je nutné také chránit vylitou podlahu před slunečními paprsky a průvanem.

Po dvou dnech je podlaha pochozí, ale stále není dokonale suchá. Je proto nutné větrat a v zimě také dostatečně topit. Zatížení nábytkem a dalšími věcmi je vhodné až po pěti dnech od vylití, kdy je podlaha opravdu suchá.

Výhody spolupráce s námi

Špičková kvalita práce
Špičková kvalita práce
Návštěva technika zdarma
Návštěva technika zdarma
Položková kalkulace zdarma
Položková kalkulace zdarma
Práce s certifikovanými materiály
Práce s certifikovanými materiály