Přemýšlíte nad tím, kterou podlahu zvolit do rodinného domu, bytu nebo třeba do obchodu nebo kanceláře? Podlaha z lepeného vinylu pro vás může představovat tu nejvhodnější variantu. Svěřte se do našich rukou, dokážeme vám vytvořit lepenou vinylovou podlahu přímo na míru.

Proč je vinylová podlaha tak oblíbená?

Vinylová podlaha je sázkou na jistotu. Patří totiž mezi nejoblíbenější podlahové krytiny. Prodává se za velmi rozumné ceny, je odolná, pružná a snadno se udržuje. Navíc se také dá kombinovat s podlahovým vytápěním. Její další klíčovou vlastností je, že je velmi příjemná na dotek.

Vinylové podlahy se vyrábějí ve dvou variantách:

 • lepená vinylová podlaha
 • plovoucí vinylová podlaha

Lepené vinylové podlahy jsou ovšem oblíbenější, neboť plovoucí vinylová podlaha většinou negativně ovlivňuje tepelnou vodivost podlah. To znamená, že snižuje účinnost podlahového topení.

Jaké jsou jejich výhody?

Lepené vinylové podlahy jsou ovšem pro pokládku na podlahové topení jako stvořené. Kromě toho ale mají i další výhody:

 • prodávají se v dílcích nebo v roli
 • mají velmi nízkou tloušťku, cca 2 – 3 mm
 • odolávají vlhkosti, proto můžete mít lepený vinyl klidně i v koupelně
 • jsou levnější než plovoucí vinylové podlahy

Zároveň ovšem mají několik nevýhod:

 • jejich pokládka je složitější, potřebujete dokonale rovný, suchý a čistý podklad
 • oprava poškozeného dílce lepené vinylové je také o něco náročnější, než bývá zvykem, ale naše firma si s tím poradí vždy na jedničku
Máte zájem o nezávaznou konzultaci či návštěvu technika?

Při výběru vinylových podlah je ovšem nutné řídit se také tím, do jakého prostoru je chcete umístit:

 • Třída zátěže 21 – 23 se hodí do bytových výstaveb s občasným nebo běžným používáním
 • Třída zátěže 31 – 34 u vinylových podlah je určena především do komerčních výstaveb
 • Třída zátěže 41 – 43 vinylové podlahy znamená, že jsou vhodné do průmyslových prostorů, do vstupních hal, obchodních domů či do vybraných oblastí průmyslu a obchodu

Jak probíhá samotná pokládka?

Pokládka lepených vinylových podlah probíhá poté, co si vyberete samotný vzhled podlahy, tedy barvu a dekor, a domluvili jste se s našimi odborníky na rozměrech vinylové podlahy.

1. Podklad musí být čistý a zcela rovný, pokud tomu tak není, nejprve provedeme úpravu podkladu. Zbavíme ji všech nečistot a vyrovnáme do jednolité vrstvy.

2. Nejprve provedeme penetraci a následně pokryjeme upravený povrch vhodnou samonivelační hmotou. Tato vrstva vysychá při ideálních podmínkách 24 až 48 hodin. Pochozí je však podlaha už po šesti hodinách.

3. Nyní přichází na řadu samotné lepení vinylových dílců. K tomuto účelu používáme speciální lepidlo. Na nanášení je vhodná zubová stěrka. Jakmile se lepidlo odvětrá, můžeme přistoupit k lepení dílců. Lepení první řady je nejdůležitější. Pokud dílce nebudou nalepeny přesně, nebudou přesné ani následující řady.

4. Po nalepení dílců provedeme válcování podlahy, aby dílce k povrchu dobře přilnuly.

5. Nakonec namontujeme soklové a přechodové lišty pomocí speciálních lepidel. I lišty dnes existují v nepřeberném množství dekoru.

Dbejte na správné čištění a údržbu

Čištění a údržba vinylových podlah je velmi jednoduchá. Je ovšem nutné se údržbě věnovat pravidelně, jedině tak vám vinylové podlahy vydrží dlouhé roky.

Jakmile je lepená vinylová podlaha položena, je použijeme speciální čistící prostředek určený přímo na vinylové podlahy. Ten se roztírá mopem nebo hadrem, zároveň je ale dobré dát si pozor, aby prostředek zatekl i do spojů. Pak bude podlaha chráněna právě i v samotných spojích, nejen na svém povrchu. Nikdy nepoužíváme agresivní čisticí prostředky, které by mohly narušit povrchovou úpravu vinylu.

Údržba vinylových podlah spočívá především v tom, že na podlaze vytvoří ochrannou vrstvu. Ta odpuzuje prach a nečistoty a také chrání vinylovou podlahu před nadměrným opotřebením. Prostředky určené k údržbě vinylových používejte zhruba jednou za měsíc. Jednou za tři měsíce aplikujte také lešticí přípravek, který vinyl chrání před ulpíváním nečistot a dodává podlaze zářivý vzhled.

Sem tam můžete vinylovou podlahu přetřít vlhkým mopem nebo ji vyluxovat.

Dopřejte si to nejlepší a pořiďte si lepenou vinylovou podlahu, která vám bude sloužit dlouhá léta. Jsme firma s dlouholetými zkušenostmi a uspokojíme potřeby každého našeho zákazníka. Kontaktujte nás prostřednictvím e-mailu nebo telefonu. Rádi vám se vším poradíme a pomůžeme.