Každá podlaha má své kouzlo, má své vlastnosti a pozitiva, které je převyšují nad ty ostatní. Koberce patří mezi ty podlahové krytina, které jsou známé již za dob starých Egypťanů a jejich princip využití dochoval dodnes.

Koberce jsou dnes vyráběny z nejrůznějších materiálů, v nejrůznějších barevných kombinacích a vzorech. Jde o klasickou podlahovou krytinu, která ač je vytlačována modernějšími podlahami, je stále poměrně oblíbená. Koberce mají několik výhod, nabízejí široký výběr barev a kombinací a pokládka koberců nemusí být složitá. Koberce Praha nabízejí nejen široký výběr, ale i odborné poradenství a pokládku.

Barevný, hřejivý a s moderním designem – takový může být každý koberec.

Vlastnosti

  • Koberec vytváří v místnosti zvláštní atmosféru.
  • Je teplý, takže má tepelně izolační vlastnosti.
  • Je příjemný na dotek.
  • Koberec může zamaskovat nevzhlednou podlahu.
  • Široký výběr materiálů a barevných kombinací.
  • Jsou vhodné nejen do bytových prostor, ale i do kanceláří, hal a hodeb.

Koberce ovšem nejsou vhodné pro alergiky. Navíc je třeba každý koberec dobře vyčistit od prachu a jiných nečistot.

Máte zájem o nezávaznou konzultaci či návštěvu technika?

h2>Kritéria výběru

Při výběru koberce lidé stále častěji věnují pozornost nejen vzhledu a výrobci, ale také materiálu, ze kterého jsou vyrobeny. Nejoblíbenější jsou stále koberce ze syntetických vláken a vlny. Vlněné koberce jsou pohodlné a dobře se čistí. Koberce Praha mají zkušenosti a poradí s vhodným výběrem.

Tato kritéria jsou důležitá, protože určují, zda je vhodný odolnější a kvalitnější koberec, nebo zda se spotřebitel soustředí pouze na design. Koberec by měl být odolný, ale také esteticky příjemný, protože pokrývá velkou plochu podlahy a okamžitě upoutá pozornost. Důležitým aspektem je také výběr koberce pro určitou místnost.

  • metrážové koberce
  • kusové koberce
  • kobercové díly

Pokládka koberců

Každá místnost, kde má být položen koberec, musí být suchá a čistá, podklad vyrovnaný a očištěný. Metrážové koberce se musejí přizpůsobit rozměrům dané místnosti. Pokládka koberců je možná na sucho nebo lepením. K lepení je použito speciální lepidlo pro tkaniny. I zde poradí koberce Praha.

Pokládka koberců je také možná díky samolepicím kobercovým dílům. Je to v podstatě stejné, jako je tomu u pokládky vinylových dílů. Všechny tyto samolepicí kobercové díly jsou na spodní straně opatřeny lepidlem a ochrannou fólií. I kobercové díly mají ve svém portfoliu koberce Praha.

Výhody spolupráce s námi

Špičková kvalita práce
Špičková kvalita práce
Návštěva technika zdarma
Návštěva technika zdarma
Položková kalkulace zdarma
Položková kalkulace zdarma
Práce s certifikovanými materiály
Práce s certifikovanými materiály