I hybridní stěrky jsou potřebné pro vyrovnání podlahy. Hybridní stěrky jsou v podstatě stěrky, které mají vlastnosti jak cementových stěrek, tak i sádrových stěrek. Některé hybridní stěrky jsou připravené pro použití již po 6 hodinách. Jsou v podstatě univerzální a na trhu jsou tyto stěrky v různých variantách.

Všechny vyrovnávací a samonivelační stěrky plní funkci vyplnění a vyrovnání základny, která je určena k pokládce jakékoliv podlahy. Díky tomu je snížena námaha při přípravě podlahy a tyto stěrky jsou vhodné i pro vyplnění podlahového vytápění.

Nivelační stěrka nejen do interiéru

Hybridní stěrka, ale i ta cementová nebo sádrová stěrka se skvěle hodí nejen do interiérů každého domu, ale jejich využití je možné i v průmyslových areálech, obchodních centrech, kancelářích a v případě hybridní stěrky také v garážích a ve sklepě. Dobře totiž odolávají vlhkosti.

Kvalitní a dobrý podklad dělá především dobrou podlahu.

Výhody

  • hladký a rovný povrch podkladu
  • rychlé schnutí
  • snadná pokládka
  • univerzálnost
  • vhodné vyplnění pro podlahové vytápění
  • bezpórovitá konzistence
  • pevnost
Máte zájem o nezávaznou konzultaci či návštěvu technika?

Příprava podkladu

Před každou pokládkou nivelační stěrky je potřeba zajistit několik bodů k tomu, aby výsledek byl co nejlepší. Především musí být podklad suchý, vlhkost nivelačním stěrkám škodí a hrozí popraskání.

Pokládka hybridní stěrky

Každá pokládka nivelační stěrky se musí provádět na předem připravený podklad, jak bylo vysvětleno výše. Takto očištěný podklad je rovněž nutné ošetřit penetračním nátěrem. Takový penetrační nátěr se stává v podstatě speciálním spojovacím můstkem, jde tedy o tzv. adhézní můstek. Jakmile bude nátěr docela suchý, lze nalít nivelační stěrku. Roztírá se postupně za pomocí ozubené strany hladítka. Důležitým aspektem pro pokládku nivelační stěrky je správný poměr vody a směsi.

Na co je třeba myslet

Samotná pokládka nivelační stěrky, jako je i hybridní stěrka, je třeba neztrácet čas. Z jakého důvodu? Na jednoduchou otázku, jednoduchá odpověď: pokud je směs namíchána ve správném poměru, schne opravdu dobře. Proto není při práci času nazbyt.