Každé podlaze je potřeba věnovat náležitou péči, aby vám sloužila co možná nejdéle. Je pravda, že lité podlahy jsou na údržbu nejsnazší, naopak dřevo vyžaduje tu nejkvalitnější a nejjemnější péči. Ke každé podlaze je však nutné chovat se tak, aby se nepoškodila a plnila svoji funkci. To znamená, že je nutné pravidelně zametat nebo vysávat, vytírat vhodným přípravkem a čas od času dopřát podlaze také speciální údržbu vhodnou pro dané povrchy.

Někdy je nutné hloubkové čištění nebo revitalizace. Pokud jste koupili starší dům a líbí se vám stávající podlahy nebo jste jen nechali stav vaší podlahy zajít tak daleko, že si nevíte rady, nevadí. Stačí se obrátit na nás a my vám rádi poradíme. Téměř každá podlaha se dá zachránit a zrevitalizovat to původního stavu.

Hloubkové čištění pomůže zachovat vzhled podlahy

I v případě, že se o svoji podlahu budete starat sebelépe, bude za pár let opotřebovaná a také zašlá. To se zkrátka stává, protože běžný úklid bohužel nestačí. Svěřte proto svou podlahu do rukou odborníkům z oboru. Doporučíme vám, zda je vhodné jen hloubkové čištění pomocí speciálních přípravků nebo je už nutná revitalizace.

Máte zájem o nezávaznou konzultaci či návštěvu technika?

Hloubkové čištění

Na tento druh čištění se používají rotační válcové kartáče, které podlahu vyčistí do hloubky. Jsou uzpůsobené tak, že určitě neponičí povrch podlahy. Po samotném vyčištění je nutné podlahu ošetřit ochrannými prostředky jakou jsou osvěžovače, oleje nebo leštěnky. Pochopitelně záleží hlavně na daném povrchu podlahy. Jinou péči potřebuje PVC, linoleum nebo dřevo.

Revitalizace

Obnovení původní podlahy je často časově méně náročné a navíc finančně přijatelnější řešení než je vybourávání původní podlahy a pokládka podlahy nové. Dle typu podlahy je možné udělat sanaci chemicky porušených nebo zkorodovaných podlah i zaolejovaných povrchů. Možné je také zrekonstruovat podlahu s trvale vlhkým podkladem. V rámci revitalizace je možné opravit výtluky, které způsobily pády břemen i nadměrné namáhání podlahy.

V případě dřevěných podlah může dojít k moření, broušení i tmelení. Myslete jen na to, že k broušení by nemělo docházet příliš často, protože dřevo pochopitelně každým broušením ubývá. Po těchto úkonech je nutné dřevo opět nalakovat nebo naolejovat. Záleží na druhu dřevěné podlahy nebo na vašem přání.

U každého typu podlahy se na závěr připevní obvodové lišty, namontují se prahy a uklidí se způsobený nepořádek. Pak stačí povrch vysát a vytřít speciálním přípravkem. A je hotovo.