Epoxidové podlahy nabývají stále větších rozměrů. Kromě využití v průmyslových a komerčních prostorách, našly své opodstatnění i v prostorách obytných. Stávají se stále oblíbenějšími díky svým různorodým vlastnostem a možnosti využití moderního designu.

Pokud přemýšlíte, jakou podlahu zvolit právě do garáže, pak můžeme vřele doporučit betonovou podlahu s epoxidovým nátěrem, která je jedním z nejpraktičtějších řešení.

Výhody epoxidové podlahy v garáži

Epoxidové podlahy vynikají primárně svou vysokou mechanickou a chemickou odolností. Jsou odolné proti vlhkosti a díky svým vlastnostem omezuje epoxidová podlaha vznik stop po horkých pneumatikách. Tento typ podlah se snadno udržuje. Navíc lze zvolit protiskluzové prvky, které činí podlahu více bezpečnou.

Moderní vzhled

Epoxidové podlahy mohou mít dokonalý, hladký, lesklý a vysoce odolný povrch. Lze je tónovat v různých barvách, neboť paleta RAL barev je velmi pestrá. Ozdobné prvky jako kamínky, písky, plíšky či třpytky již nejsou ničím neobvyklým. Na vyžádání je možné zhotovit epoxidovou podlahu v protiskluzovém provedení.

Máte zájem o nezávaznou konzultaci či návštěvu technika?

Jak postupujeme při aplikaci epoxidového nátěru?

  • Nejdříve provádíme přípravu podkladu. Nový beton je zapotřebí ponechat minimálně měsíc vyzrát, aby zbytková vlhkost nepřesáhla 10 %. Pokud se bude aplikovat epoxidový nátěr na podklad staršího původu, pak provádíme zdrsní původního nátěru a odstranění uvolněných a nesoudržných částic.
  • Připravený podklad musí být suchý, čistý, zbaven veškerých nečistot, mastnoty a prachu.
  • Jsme vybaveni vším potřebným. K dispozici máme veškeré nářadí. Kromě speciálního nátěru a barev disponujeme krycími fóliemi, malířskými páskami, válečky, štětci i míchadly.
  • Jakmile je povrch připraven k ošetření a fóliemi byly zakryté části, kam se nátěr nemá dostat, můžeme započít další fázi. Dochází k namíchání nátěru.
  • Při míchání nátěru je velmi důležité zachovávat jednotlivé korky návodu, aby byly zachovány všechny požadované vlastnosti nátěru.
  • Vždy dodržujeme správné postupy i časovou posloupnost, která je velice důležitá. Za předpokladu, že bychom některé prvky aplikovali dříve, než výrobce doporučuje, mohlo by dojít ke smíchání barev, podlaha by mohla nabrat nestejnoměrný lesk nebo bude matnější.
  • Jelikož se epoxidová podlaha nanáší ve dvou vrstvách, je zapotřebí vyčkat od nánosu první vrstvy nejméně 24 hodin.
  • 48 hodin od dokončení druhé vrstvy nátěru můžete začít s minimální zátěží podlahy. Avšak maximální odolnost povrchu se dostaví až po 4 dnech od nánosu druhé vrstvy. S tímto časovým intervalem je nutno počítat.