Dřevěné podlahy patří k těm nejoblíbenějším a nejpevnějším. Jsou ekologické, mají mnoho výhod a jsou stále velmi oblíbené, i když jim na paty šlape značná konkurence. Dřevěná podlaha vypadá velmi působivě a s každým dílem, každou deskou vzniká originál.

Dřevěná podlaha je materiál, který má v prkenných podlahách nejdelší tradici, má výborné vlastnosti, které drží tento druh podlah stále na špici a pokládka dřevěné podlahy je také snadná. Navíc si spotřebitel může vybrat, zda preferuje klasickou masivní podlahu nebo raději parkety, ale nlze zakoupit i sendvičové kusy, které jsou zhotoveny z několika vrstev dřeva a dokonce i z jiných materiálů. Ve všech případech jde o pevnou a stabilní podlahu, která se dá po několika letech renovovat.

Vlastnosti

Dřevo je stavební materiál již po staletí a i dnes není jeho oblíbenost zatracována. Jde o přírodní materiál, který má originální a nenahraditelnou strukturu, podlaha je antistatická, snadno se čistí, má tepelně izolační vlastnosti, je vhodná pro alergiky a na trhu je široký výběr dřevěných odstínů, které jsou charakteristické pro daný druh dřeva.
Dřevo také dobře přenáší zvuk. To je třeba pamatovat při pokládce dřevěné podlahy, v případě potřeby bude nutné pod dřevěnou podlahu položit zvukotěsné materiály. Podlahová deska musí být ošetřena lněným olejem, barvou, lakem nebo jinými vodoodpudivými prostředky, protože dřevo velmi dobře absorbuje vlhkost. A když je dřevo vlhké, změní svůj tvar, může se zdeformovat a podlaha nabobtná.

Kde je možné dřevěné podlahy realizovat

Díky svým dobrým vlastnostem a příjemnému vzhledu se dají dřevěné podlahy instalovat prakticky všude tam, kde není vlhko. Nehodí se tedy do koupelny, ale například v obývacím pokoji nebo v hale se bude taková podlaha vyjímat. Pokud se jedná o pokládku dřevěné podlahy například na terase, je třeba takovou podlahu dobře ošetřit před vlhkostí a škůdci.

Máte zájem o nezávaznou konzultaci či návštěvu technika?

Pokládka dřevěné podlahy je možná pro:

  • rodinné domy a byty
  • terasy, balkony a verandy
  • schody a schodiště

Zkrácený popis práce

  • odstranění staré podlahy
  • vyrovnání podkladu
  • očištění podkladu
  • samotná pokládka dřevěné podlahy
  • případné broušení podlahy
  • ošetření podlahy (olejem, lakem,..)

Výhody spolupráce s námi

Špičková kvalita práce
Špičková kvalita práce
Návštěva technika zdarma
Návštěva technika zdarma
Položková kalkulace zdarma
Položková kalkulace zdarma
Práce s certifikovanými materiály
Práce s certifikovanými materiály