Cementové podlahy, někdy známé pod názvem cementový potěr, patří mezi moderní technologie do interiéru i exteriéru. Díky svým vlastnostem, pevnosti, tvrdosti a odolnosti jsou stále oblíbenější nejen u rodinných domů, ale také bytových domů a komerčních prostor. Provádíme aplikaci cementových podlah do novostaveb i rekonstrukcí.

Hlavní výhody cementové podlahy

Cementové podlahy se realizují litím cementového potěru, který je přímým konkurentem anhydritové podlahy. Cementový potěr má však oproti anhydritu výhodu v odolnosti. Je vhodný do míst se vzdušnou vlhkostí, jako jsou koupelny, sauny, sklepy, bazény, kuchyně apod. Díky odtrhové pevnosti je také dobrým řešením do pro garážová stání a všude tam, kde jsou podlahy dlouhodobě zatěžovány.

Cementové podlahy se vyhlazují pomocí speciálních strojů a díky tomu vynikají rovinností a velmi dobrou tekutostí, bez nutnosti použití výztužných sítí. Jeho limitem je však nutnost dilatací nad 40 m2.

Jak se aplikují cementové podlahy

Cementové podlahy se aplikují na předem upravený povrch. Díky dobrým vodivým vlastnostem je doporučován pro podlahové topení. Ačkoliv má delší dobu prohřátí, následně dokáže velmi dobře absorbované teplo předat do místnosti po delší čas.

Síla podlahové desky je vždy dána skladbou podlahy, jejím zatížením i typem cementového potěru. Všeobecně platí, že tloušťku cementové podlahy lijeme od 45 mm do 90 mm. Konkrétní výšku vám spočítá náš technik přímo na místě s ohledem na skladbu podlahy i plánované zatížení.

Máte zájem o nezávaznou konzultaci či návštěvu technika?

Proč chtít cementové podlahy

  • splňují ČSN EN 13813, CT-C20-F5
  • možné použití v trvale vlhkém prostředí
  • rychlost pokládky
  • vysoká rovinnost podlahy
  • cementové podlahy jsou ideální pro podlahové topení
  • cca 60% zatížitelnost po 7 dnech

Cementové podlahy svěřte do rukou specialistů

Cementové podlahy nedoporučujeme aplikovat svépomocí. Zavolejte si na pomoc naše odborné podlaháře, kteří vám pomohou s výpočtem objemu cementové podlahy, doporučí tvrdost směsi i ideální tloušťku desky. S cementovými podlahami máme bohaté zkušenosti. Díky pravidelnému školení našich podlahářů, jejich znalostem, zručnosti, vlastním strojům a technice, zajistíme dokonale hladký a rovný povrch. Svou práci vykonáváme s maximální pečlivostí a v nejvyšší možné kvalitě. Nevíte si rady, zda jsou polyuretanové podlahy vhodné pro váš typ projektu? Poradíme vám!

Výhody spolupráce s námi

Špičková kvalita práce
Špičková kvalita práce
Návštěva technika zdarma
Návštěva technika zdarma
Položková kalkulace zdarma
Položková kalkulace zdarma
Práce s certifikovanými materiály
Práce s certifikovanými materiály